дом админа - блог системного администратора
Головна сторінка Зразки позовних заяв Спадкові справи Позовна заява про стягнення боргу кредитором спадкодавця
Ukrainian (UA)Russian (CIS)

Позовна заява про стягнення боргу кредитором спадкодавця


До_________________ районний суд м. Вінниці
Позивач: ______________________________________,
______________________________________.
(поштовий індекс, адреса)
Відповідач(і): __________________________________,
______________________________________.
(поштовий індекс, адреса)
Законний представник відповідача: ______________.
______________________________________.
(поштовий індекс, адреса)


Ціна позову: ___________ грн.

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про стягнення боргу кредитором спадкодавця


Я, (прізвище, ім’я, по-батькові), відповідно до договору позики від ___.___.2009 року на строк до ___.___.2010 року, для придбання автомобіля, передав (прізвище, ім’я, по-батькові), грошові кошти у сумі __________ гривень, що підтверджується розпискою позичальника від ___.____2009 року.

___.___.2010 року позичальник, (прізвище, ім’я, по-батькові), помер, грошові кошти, що були запозиченні, позичальник (надалі – «Спадкодавець») мені не повернув.

Про відкриття спадщини я дізнався від дружини Спадкодавця ___.___.2010 року.

На час відкриття спадщини за адресою: _______________, - спільно із Спадкодавцем постійно однією сім’єю проживали дружина Спадкодавця (прізвище, ім’я, по-батькові) та малолітня дочка Спадкодавця, - (ім’я), 2006 року народження (надалі – «Спадкоємці»).

___.___.2010 року я пред'явив свої вимоги до Спадкоємців Спадкодавця за місцем постійного та останнього проживання Спадкодавця.

У своїй претензії я просив дружину Спадкодавця, яка також є законним представником дочки Спадкодавця, - повернути грошові кошти у сумі ________________ грн. на розрахунковий рахунок, який вказаний у договорі позики та розписці, шляхом одноразового платежу, в термін до ___.___.2010 року.

До цього часу грошові кошти у сумі ________ грн. від Спадкоємців не надійшли, причина відмови від обов'язку дружини Спадкодавця задовольнити вимоги кредитора Спадкодавця невідома.

На моє звернення до відділу РАЦСу _________ районного управління юстиції, одержано довідку від ___.___.2009 року про смерть (прізвище, ім'я, по батькові померлого).

Враховуючи відмову Спадкоємців, які відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України вважаються такими, що прийняли спадщину, я звернувся до державної нотаріальної контори, за місцем останнього проживання Спадкодавця зі своїми вимогами до Спадкоємців Спадкодавця.

Протягом шести місяців від дня, відкриття спадщини жодний з потенційних Спадкоємців Спадкодавця до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини: із заявою про прийняття спадщини не звертався; заяву про відмову від прийняття спадщини не надавав; свідоцтво про право на спадщину не одержував.

Статтею 1268 ЦК України визначено, що:
“1. Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
2. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням.
3. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
4. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу.
5. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини”.

Статтею 1282 ЦК України встановлено, що:
“1. Спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із спадкоємців зобов'язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині.
2. Вимоги кредитора спадкоємці зобов'язані задовольнити шляхом одноразового платежу, якщо домовленістю між спадкоємцями та кредитором інше не встановлено.
У разі відмови від одноразового платежу суд за позовом кредитора накладає стягнення на майно, яке було передане спадкоємцям у натурі”.

Враховуючи викладене, відповідно до ст., ст. 1268, 1281, 1282 ЦК України, на підставі ст., ст. 3, 122, 151, 152 ЦПК України,
ПРОШУ_______________ районний суд м.
Вінниці

- відкрити провадження у цивільній справі;
- забезпечити виконання рішення суду в сумі __________ грн., накладенням арешту на речі звичайної домашньої обстановки та вжитку, які прийняті відповідачами у спадщину за адресою: ______________;
- звернути стягнення на майно (прізвище, ім’я, по-батькові), що одержано в натурі на користь (прізвище, ім’я, по-батькові), у розмірі ______ грн., в рахунок погашення боргу (прізвище, ім’я, по-батькові померлого), померлого ___.___.2010 року;
- звернути стягнення на майно (прізвище, ім’я, по-батькові), що одержано в натурі на користь (прізвище, ім’я, по-батькові), у розмірі ______ грн., в рахунок погашення боргу (прізвище, ім’я, по-батькові померлого), померлого ___.___.2010 року;
- стягнути на користь (прізвище, ім’я, по-батькові) з (прізвище, ім’я, по-батькові) і (прізвище, ім’я, по-батькові) судові витрати, пов’язанні з розглядом цивільної справи, у розмірі ____ грн. – оплата судового збору; ____ грн. - оплата витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи; ____ грн. – оплата витрат на правову допомогу.

ДОДАТКИ:
1. Квитанція сплати судового збору.
2. Квитанція оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи.
3. Копія довідки відділу РАЦСу _________ районного управління юстиції від ___.___.2010 року.
4. Копія договору позики від ___.___.2010 року.
5. Копія розписки позичальника від ___.___.2010 року.
6. Копія претензії відповідачам та повідомлення про вручення поштового відправлення.
7. Копія звернення до державної нотаріальної контори з вимогами (претензією) до Спадкоємців та повідомлення про вручення поштового відправлення.
8. Розрахунок боргу Спадкодавця.
9. Довідка банку про банківські операції по рахунку.
10. Розрахунок судових витрат.
11. Копії позовної заяви відповідачам.

Позивач ________________ (П. ініціали).
(Дата).