дом админа - блог системного администратора
Головна сторінка Зразки позовних заяв Сімейні справи Позовна заява про усунення перешкод у вихованні дитини та відшкодування моральної шкоди
Ukrainian (UA)Russian (CIS)

Позовна заява про усунення перешкод у вихованні дитини та відшкодування моральної шкоди


 

До _________районного суду _________області

Позивач: Орлов Сергій Володимирович,

який проживає за адресою: вул. Бабушкина, буд. 6,

кв. 78, м. _____________ ______________ обл.,

поштовий індекс _____

Відповідач: Зотова Наталія Данилівна,

яка проживає за адресою: вул. Марата, буд. 35, кв. 46,

м. ______________ ______________ обл.,

поштовий індекс _____

Позовна заява

проусунення перешкод у вихованні дитини та

відшкодування моральної шкоди

8 січня 1991 року я уклав шлюб з Зотовою Наталією Данилівною, який ми зареєстрували у відділі реєстрації актів цивільного стану _____________ міськвиконкому, і прожив з нею до 27 серпня 1998 року, після чого ми розлучилися.

Від шлюбу ми маємо сина - Орлова Івана Сергійовича, 17 грудня 1991 року народження, який після розлучення залишився проживати разом з відповідачкою.

17.04.2000 року Зотова Н. Д. одружилася з Зотовим Д.П. і з того часу почала чинити мені перешкоди у спілкуванні з сином.

У зв’язку з цим я в березні 2003 року звернувся до органу опіки і піклування ______________ міськвиконкому із заявою про визначення способу моєї участі у вихованні сина.

Вивчивши умови мого життя та ставлення до дитини, відділ опіки та піклування ______________ міськвиконкому 10 червня 2003 року виніс рішення, яким встановив два дні на тиждень: субота та неділя з 14.00 до 18.00 годин, коли я міг брати сина з собою і спілкуватися з ним.

Незважаючи на те, що зазначене рішення є обов’язковим до виконання, Зотова Н.Д. не надає мені можливості спілкуватися з дитиною і займатися її вихованням.

Згідно з ч. 2 ст. 158 Сімейного кодексу України особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

Незаконними діями відповідачки мені була завдана моральна шкода, яку я оцінюю в 3000 гр. Вона полягає у душевних стражданнях, яких я зазнав у зв’язку з її протиправною поведінкою і неможливістю спілкування з сином.

У відповідності з ч. 4, 5 ст. 19 Сімейного кодексу України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини обов’язковою є участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо розв’язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, а також на підставі інших документів, які стосуються справи. У звязку з цим зазначений орган необхідно залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог.

Зазначені мною обставини зможе підтвердити Зотова М.І.

На підставі викладеного й у відповідності з ч. 4, 5 ст. 19, ч. 2, 3 ст. 157, ст. 158, ч. 1, 2 ст. 159 СК України, керуючись ч. 1, 2 ст. 35, ст. 36, ч. 1 ст. 88, п. 5 ч. 6 ст. 130 ЦПК України

прошу:

1. Зобов’язати Зотову Наталію Данилівну надавати мені можливість спілкуватися з сином у суботу та неділю з 14.00 до 18.00 годин.

2. Стягнути з Зотової Наталії Данилівни на мою користь завдану мені моральну шкоду в сумі 3000 гр.

3. Стягнути з відповідачки на мою користь судові витрати.

4. Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог - відділ опіки і піклування ______________ міськвиконкому, який знаходиться за адресою: вул. Леніна, буд. 41, м. ______________ ______________ обл., поштовий індекс _____ та зобов’язати його подати до суду висновок щодо розв’язування спору.

5. Під час попереднього судового засідання вирішити питання про виклик до суду свідка:

- Зотової Марини Іванівни, яка проживає за адресою: вул. Щедріна, буд. 4, кв. 56, м. ______________ ______________ обл.

Додатки:

1. Дві копії свідоцтва про розірванню шлюбу.

2. Дві копії свідоцтва про народження сина.

3. Довідка з місця проживання Орлова С.В.

4. Копія довідки з місця проживання Орлова С.В.

5. Дві копії рішення відділу опіки і піклування.

6. Квитанція про сплату судового збору.

7. Копія квитанції про сплату судового збору.

8. Квитанція про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

9. Копія квитанції про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

10. Дві копії позовної заяви.

„____”___________200__р. ____________Орлов С.В.

Будь-яке співпадіння з прізвищами сторін в позовній заяві та викладених фактах з реально існуючими є випадковим.

 

Останнє оновлення (Понеділок, 01 жовтня 2012, 21:24)