дом админа - блог системного администратора
Головна сторінка Зразки кримінально-процесуальних документів "НОВИЙ КПК" Клопотання про призначення експертизи лакофарбових матеріалів та покриттів
Ukrainian (UA)Russian (CIS)

Клопотання про призначення експертизи лакофарбових матеріалів та покриттів


________________________ районний суд
Адвокат ____________________________
м.Вінниця , вул.__________________

т.м. ____________, т.р. ___________

на захист: підсудного за ст. ___ КК України                                                                                       ПІП_________________________________

Клопотання

про призначення експертизи лакофарбових матеріалів та покриттів


В провадженні ______________ районного суду м. ________ знаходяться кримінальна справа по обвинуваченню ПІП__________. у вчиненні злочинів передбачених ст. ____ КК України. 
З пред’явленого обвинувачення вбачається, що ПІП_____________ знаходячись по вул. ____________ в м. _______і, побачивши на вулиці припаркований автомобіль марки «Черрі» д.н.з. ТС 00000 ВН , маючи умисел на грубе порушення громадського порядку … за допомогою металевого брелка, який знаходився у нього в руках правої руки, наніс різноманітні подряпини, та нецензурні слова на лакофарбове покриття  вищевказаного автомобіля: В подальшому металевий брелок було вилучено у мого підзахисного. 
Мій підзахисний, заперечує факт того, що він наносив подряпини на вищевказаний автомобіль.  
В ході досудового слідства була призначена криміналістична експертиза лакофарбових матеріалів та покриттів металевого брелка, згідно висновку якої на зовнішній поверхні брелка виявлено мікро частини трьох шарових лакофарбових покриттів із зовнішніми шарами емалей білого та зеленого кольору…(Т.1 а.с.92). 
Однак в процесі проведення даної експертизи не було зясовано ряду ключових питань. Зокрема не перевірено, чи належать виявлена на поверхні брелка емаль білого та зеленого кольорів до автомобільних фарб. Оскільки у випадку нанесення подряпин на автомобіль за допомогою металевого брелка на ньому повинні залишитись сліди саме автомобльних фарб.
За таких умов еспертизу лакофарбових матеріалів та покриттів, що була проведена на досудовому слідстві слід вважати неповною.
Ст. 75 КПК України наголошує на тому, що якщо експертиза буде визнана не повною або не досить ясною, може бути призначена додаткова експертиза.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. 48, 75 КПК України прошу:
- Призначити повторну експертизу лакофарбових матеріалів та покриттів. На вирішення експерту поставити наступні питання:
1. Чи є на предметі-носії – металевому брелку, що був вилучений у підсудного ПІП_____________ сліди (нашарування, плями, бризки) або частинки лакофарбових матеріалів (покриттів)?
2. Якщо так, то чи є дана речовина фарбою, до якого виду фарби вона належить?
3. Чи походять дані частинки від стандартного лакофарбового покриття легкового (вантажного) автомобіля?
4. Чи мають виявлені зразки лакофарбових речовин (частинок покриттів) спільну родову (групову) належність?
5. Чи не становили раніше окремі частини лакофарбового покриття одну пофарбовану поверхню?Проведення даної експертизи доручити експерту ______ науково-дослідного інституту судових експертиз (_НДІСЕ), що розташований у м. ________, вул.___________«___»_____________2010р.
Адвокат___________